Uncategorized

ASAPS); plastický chirurg, Paces Plastic Surgery, Atlanta.

ASAPS); plastický chirurg, Paces Plastic Surgery, Atlanta.

"Myslím, že vidíme mnohem více pacientů, kteří přicházejí dříve," souhlasí Renato Saltz, MD, plastický chirurg v Saltz Plastic Surgery v Salt Lake City a Park City, Utah. "Tato skupina pacientů ve věku 20 a 30 let, kteří využívají neinvazivní plastickou chirurgii, zaznamená mnohem jiný typ stárnutí než starší generace," říká a dodává, že samotné používání opalovacích krémů, které dnes mladší lidé používají více než kdy jindy, způsobí obrovský rozdíl ve viditelných známkách stárnutí. Vystavení ultrafialovému světlu ze slunečního záření má na svědomí mnoho známek předčasného stárnutí pleti, včetně vrásek.

Údržba je klíčová

Foad Nahai, MD, viceprezident ASAPS a plastický chirurg v soukromé praxi v Paces Plastic Surgery v Atlantě, rád zahajuje své mladší pacienty na programu údržby stárnutí.

"Začneme tím, že jim poskytneme rady ohledně péče o pleť, včetně vystavování se slunci a kouření, a pak se zeptám, zda na svou pleť něco používají," on říká. V závislosti na odpovědi může předepsat retinoidy a alfa-hydroxykyseliny, které mají určité omlazující účinky.

Oba produkty pomáhají zbavit se odumřelé kůže a odhalují čerstvější vrstvu pokožky.

Kontrola vrásek

"Mám pacienty, kteří se na mě usmívají a mračí, a pokud mají hluboké vrásky, mohu naznačit, že botox by mohl pomoci jejich vzhledu, ale bude mít po letech i preventivní účinek," on říká. "Získání botoxu nyní může zabránit tomu, aby se linie staly velmi hlubokými, a naopak odvrátit potřebu agresivnějších ošetření, jako jsou facelifty."

"z dlouhodobého hlediska" Nahai říká, "potřeba invazivních velkých faceliftů bude mnohem menší, protože současná generace 20- a 30letých nedovolí, aby se jejich tváře dostaly do fáze, jakou mají dnešní 50- a 60-ti letí," on říká.

"Je příliš brzy jít pod nůž, ale máme jehly, krémy a lektvary, které můžete dělat a používat, které nejen oddálí nevyhnutelné, ale také zlepší to, co je nyní mladistvý vzhled," on říká.

Pokračování

Držte botox

Ne všichni kosmetičtí chirurgové se prodávají na napumpování 20- a 30letých výplní a toxinů. Steve Fallek, MD, plastický a rekonstrukční chirurg v New Yorku, říká WebMD, že "pokud máte vrásky, rád si píchnu botox, ale pokud je vám 20 až 25 a máte obavy z vrásek, nemyslím si, že je to nyní skvělý nápad."

George Lefkovits, MD, ředitel plastické chirurgie Park Plaza v New Yorku, souhlasí. "Dnes je botox tak samozřejmostí, že je to skoro jako mít cappuccino," on říká.

"Pokud si celebrity nechávají vyčesat rty nebo mají botox, pak si lidé mohou myslet, že by si to také měli nechat udělat, ale to je špatně a plastický chirurg musí pacienty poučit, že nejsou Jessica Simpson a že mají jiné životy." on říká. "To, že si zbytek světa dává cappuccino, neznamená, že si ho musíte dát i vy. Můžete si dát pravidelný šálek kávy."

Funkce WebMD Zhodnotila Louise Chang, MD dne 07. března 2007

Zdroje

Publikováno 3. března 2006.

ZDROJE: MUDr. Julius W. Few, odborný asistent plastické chirurgie,Feinbergova lékařská fakulta Northwestern University, Chicago. Renato Saltz,MD, plastický chirurg, Saltz Plastic Surgery, Salt Lake City a Park City, Utah.Foad Nahai, MD, viceprezident Americké společnosti pro estetickou plastickou chirurgii(ASAPS); plastický chirurg, Paces Plastic Surgery, Atlanta. George Lefkovits, MD,ředitel plastické chirurgie Park Plaza, New York City. Steve Fallek, MD, plasta rekonstrukční chirurg, New York City.

© 2006 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Prali byste kašmírový svetr stejně jako bavlněné tričko? Pokud to uděláte, výsledky se vám nebudou líbit. Totéž platí, pokud ošetříte krepaté vlasy kondicionérem určeným pro rovné, hedvábné kadeře – nebo naopak. Chcete-li dosáhnout výsledků, které si zamilujete, naučte se, jak vybrat ten správný kondicionér pro váš typ vlasů.

Vlasy vyžadují speciální péči. "Někteří z nás mají prameny podobné vlně a jiné jsou spíše hedvábí," říká mezinárodně uznávaná stylistka Sherri Jessee. "Chcete-li mít ty nejkrásnější zámky, je velmi důležité používat správný režim údržby." To znamená vybrat si ten správný kondicionér pro váš typ vlasů. Rozpoznání známek, že máte ten špatný, je někdy zjevnější než ostatní.

Znamení č. 1 – Váš kondicionér neodpovídá radám vašeho stylisty.

Váš stylista je jako váš osobní guru – alespoň pokud jde o návrhy péče o vlasy. Proto je Jesseeho tip číslo jedna požádat o radu v salonu – pak se jí řiďte!

"Váš profesionální stylista vám může pomoci vybrat ten správný produkt, který je vhodný pro váš typ vlasů," ona říká. Zváží strukturu vašich vlasů a jaké chemické ošetření jste podstoupili, aby vám mohla doporučit.

Znamení #2–Vaše vlasy jsou obarvené a nepoužíváte produkt bezpečný pro barvy.

Pokud na barvené vlasy nepoužíváte bezpečný kondicionér a šampon, pak "to, co jsi tam dal, smýváš," Říká Jessee. Je to jako sledovat, jak vaše peníze jdou přímo do kanálu.

Použitím správného kondicionéru bezpečného pro barvy udržíte blondýnky jasnější a brunety odvážnější. Můžete získat ještě 2 týdny z vaší barvy vlasů, než budete muset zaplatit za další.

Štítky na barevných kondicionérech používají výrazy jako "barevné prodloužení," "péče o barvy," a "bez sulfátů." Chrání před matnými účinky mytí a nadměrného stylingu – dva z hlavních důvodů, proč barva vlasů bledne, říká Jessee. Produkty s "UVA/UVB ochrana" nabídnout vrstvu ochrany, která zabrání vyblednutí barvy sluncem, říká.

Znamení #3 – Používáte objemový kondicionér na velké, kudrnaté vlasy. Nebo používáte uhlazující na ploché, jemné vlasy.

Pokračování

Když používáte kondicionér, "Pro vlasy děláte jednu ze dvou věcí – zvětšujete je nebo je zmenšujete," Říká Jessee.

Pokud mají vaše vlasy velký objem, potřebujete kondicionér dostatečně těžký, aby vám poskytl množství uhlazeného, ​​které potřebujete, abyste zkrotili krepatění a poletování a dostali vlasy zpět pod vaši kontrolu, říká Jessee.

Pokud jsou vaše vlasy jemné a ploché, potřebujete lehčí kondicionér. "Pokud má někdo jemné vlasy a použije uhlazující kúru, bude se mu zdát mastné, zplihlé a bez života," Říká Jessee. Používejte lehčí přípravek, který nezatíží jemné vlasy, radí.

Znamení č. 4 – Máte suché vlasy a používáte posilující šampon.

Extra síla nepomůže suchým vlasům. Pokud nedostáváte dostatek vlhkosti, pak neřešíte skutečný problém, říká Jessee. "Je to jako jíst steak, když máte žízeň."

Suché, poškozené vlasy potřebují bohatý, hydratační denní kondicionér. Alespoň jednou týdně oživte vysušené vlasy hlubší, bezoplachovou kondicionační kúrou. Jednou za měsíc si to nechte udělat v salonu.

Znamení #5 – Koupili jste si nejdražší kondicionér.

I když nechcete kupovat nejlevnější kondicionér v obchodě, také nemusíte utrácet 100 dolarů nebo dokonce 30 dolarů. Kondicionér, který je pětkrát dražší, nemusí nutně způsobit, že vaše vlasy budou vypadat pětkrát lépe. Někteří odborníci tvrdí, že jakmile překročíte hranici 5 dolarů, svým vlasům příliš nepřidáte hodnotu.

Jakmile získáte ten nejlepší kondicionér pro vás, použijte jej správně. Toto jsou Jesseho doporučené kroky:

Šamponujte kořínky Upravte konce. To je místo, kde dochází k poškození jako roztřepené konečky Pouze ve vzácných případech potřebujete hloubkovou kondici vlasové pokožky Použijte hřeben se širokými zuby, abyste kondicionér rovnoměrně rozprostřeli po vlasech. Nechejte si jeden ve sprše jen kvůli tomu.

Spousta volně prodejných produktů slibuje vytvoření větších a sexy rtů. Dodávají?

Odpověď zní, že mohou dočasně změnit vzhled vašich rtů, ale ne tolik, jako když si lékař nechá píchnout výplň.

"Díky tomu se vaše rty zdají být trochu poštípané," Říká hollywoodská maskérka Tasha Reiko Brown.

Jak fungují

Tónované nebo čiré, ve formě lesku, balzámu, tyčinky, gelu nebo květináče, tradiční změkčovadla rtů dočasně ztloustnou – někdy tak, že je podráždí.

Obsahující přísady, jako je skořice, zázvorová máta, libavka nebo kapie (ohnivá sloučenina v feferonkách), zvyšují průtok krve do rtů, což vede k mírnému otoku a zarudnutí.

"Ty vám mohou poskytnout dočasné vylepšení, které může trvat několik hodin," říká dermatolog Patricia Farris, MD, z Tulane University School of Medicine.

Jsou to právě tyto složky, které také způsobují výrazné brnění nebo štípání. Ačkoli https://recenzeproduktu.top/candidol/ někteří lidé považují tento pocit za nepříjemný, jiní to vítají jako důkaz, že baculatější funguje.

Toto spálení spolu s vysokým leskem mnoha plumpingových produktů může být tím, co vede k iluzi plnějšího našpulení, i když to nelze měřit posuvnými měřítky.

Nepoužívejte nadměrně

"Obecně nejsem velkým fanouškem jakékoli složky, která dráždí pokožku," dermatolog Paul M. Friedman, MD, říká. "Pokud nanesete příliš mnoho těchto plumberů a používáte je příliš často, mohou potenciálně způsobit suchost a šupinatění."

Přesto říká, "Ve své praxi jsem žádné problémy nezaznamenal a manželka je sama používá. Mohou poskytnout krátkodobé okamžité uspokojení."

Brown občas používá pro zvláštní události kypřidlo na rty a vrství ho jako podklad pod rtěnku a lesk. A pokud chce klientka co nejplnější rty, doplní je kouskem třpytivých očních stínů nebo rozjasňovače naneseným na střed rtů.

Léčba Plumpers

Pokud zpevňující lesky poskytují okamžité vylepšení našpulení rtů, novější generace zpevňovačů rtů slibuje, že zajistí trvalejší výsledky.

Tyto produkty pro ošetření, které se někdy prodávají ve dvoustupňových sadách s kosmetickým kypřením, obsahují přísady, jako jsou peptidy, mořský kolagen a lidské růstové faktory. Výrobci tvrdí, že při pravidelném používání tyto produkty stimulují vaše rty k produkci kolagenu a elastinu, které zvýrazňují šmrnc.

Pokračování

"Tohle ti nedá ústa Angeliny Jolie," říká Farris. "S tím se musíte narodit. Ale mohou mít určité terapeutické výhody."

Přinejmenším říká, že mnoho kondicionérů na rty obsahuje přísady, které pomáhají rtům udržet vlhkost.

"Tato hydratace samotná může zlepšit linky a vrásky a může vám poskytnout trochu více plnosti," říká Farris.

Mohou také obsahovat kyseliny hyaluronové, které zvětšují objem rtů tím, že stahují vlhkost z okolí nebo zachycují vodu, která by se jinak odpařovala z pokožky.

Efekt drhnutí

Maskéři někdy připravují rty na rtěnku tak, že si ústa přetřou mokrou, špinavou žínkou.

Exfoliátory na rty jsou pohodlnou aktualizací tohoto starého triku. Tyto peelingy, které se prodávají samostatně nebo s kosmetickými nebo terapeutickými plombami na rty, používají jemné přísady, jako je cukr nebo mák nebo mírně kyselé exfolianty, aby odstranily suchou pokožku. Toto jemné drhnutí zesiluje přirozenou barvu rtů a poskytuje hladký povrch bez záhybů, takže aplikace kypřícího lesku na rty vytváří ještě intenzivnější iluzi smyslných rtů.

Sečteno a podtrženo, říká Farris, je, že plumpery na rty mohou mírně zlepšit vaše rty.

"Ženy musí být realistické v tom, co mohou od těchto produktů očekávat," říká Friedman. Jinými slovy, tyto produkty nezvětší vaše rty tak, jako injekce výplně za 400 dolarů.

Farris doporučuje zvolit baculatější s SPF, protože vaše rty také potřebují ochranu před sluncem.

"Naše rty jsou neustále vystaveny okolnímu prostředí," ona říká, "ale obecně nepřemýšlíme o jejich ochraně."

Pokud jste jako většina žen, řasenka je klíčovou položkou ve vaší kosmetické taštičce. Přibližně 65 % z nás si ho našlehá na řasy v naději, že budou vypadat delší a plnější. Ale přáli byste si někdy, aby byly vaše řasy na začátku delší a plnější?

Vaše přání může být splněno: Prodlužování řas je rostoucí trend v lázních a salonech. "Rozšíření vypadají krásně, když jsou správně provedena. Zcela eliminují veškerou potřebu řasenky," říká Sophy Merszei, zakladatelka a generální ředitelka společnosti NovaLash, texaské společnosti, která certifikuje řasové techniky.

Prodlužování řas jsou jednotlivé řasy vyrobené ze syntetického vlákna, jako je nylon, které profesionál nalepí jednu po druhé na každou z vašich horních řas. "Je to jedna z nejtěžších kosmetických procedur, kterou se musí kosmetička naučit. Je to jako mikrochirurgie," říká Merszei.

Pomocí dlouhé, špičaté pinzety tato technika kartáčuje jedinou syntetickou řasu v kapce lepidla. Další pinzetou oddělí přirozené řasy, aby izolovala pouze jednu. Položí syntetickou řasu na přírodní řasu a několik sekund ji podrží, než se lepidlo spojí. Technik opakuje proces, jednu řasu po druhé, a připojí 40 až 100 řas na oko. Tato technologie použije několik délek řas a připojí nejdelší umělé řasy k vašim nejdelším přírodním řasám.

Prodlužování řas vydrží několik týdnů až 2 měsíců a vypadávají, když vypadnou vaše přirozené řasy. "Po 30 dnech by vám stále mělo zbývat 50 % rozšíření. Pak vše, co potřebujete, je malé doladění odrostu jednou za měsíc," říká Merszei.

Najděte si dobrého technika prodlužování řas

Prodlužování řas je ve Spojených státech relativně nové. FDA nereguluje produkty a Texas je jediným státem, který reguluje průmysl.

"Jednotlivci se musí hájit sami za sebe. Je zařízení čisté a upravené? Jsou technici dobře vyškoleni? Má zařízení dobrou pověst?" říká Philip R. Rizzuto, MD. Je očním lékařem a tajemníkem pro komunikaci Americké oftalmologické akademie.

Merszei doporučuje, abyste si nejprve vybrali národní značku, která certifikuje techniky, a poté vyhledejte technika ve vaší oblasti. Tímto způsobem můžete zkoumat školení, produkty a kdo může produkty koupit. Některé značky prodávají pouze licencovaným kosmetickým nebo zdravotnickým profesionálům, takže pokud salon používá tento produkt, jeho technici mají pověření.

Pokračování

"Každý týden dostáváme hovory a e-maily od lidí, kteří skončí v ordinaci," Merszei říká, "protože měli špatně vyškoleného technika."

Nekvalifikovaní technici mohou aplikovat řasy na oční víčko místo řas, což může způsobit podráždění nebo dokonce vážné zranění. Nebo mohou použít několik prodloužení řas na jednu přírodní řasu, což způsobí, že řasy předčasně vypadnou z váhy. Někteří mohou klientkám lepit proužky umělých řas na víčka permanentním lepidlem. To vše jsou nebezpečné, nevhodné techniky.

"Technik by si měl projít všechna rizika a výhody prodloužení řas" před jejich aplikací, říká Merszei. Technik by se měl také zeptat na vaše případné podmínky, kvůli kterým by prodlužování řas pro vás nebylo vhodné.

Na internetu najdete mnoho protichůdných informací o formaldehydu v lepidlech na řasy. Mnoho lepidel obsahuje alespoň stopová množství, stejně jako mnoho kosmetických přípravků, včetně některých řasenek. Malé procento lidí je na chemikálii alergické. Některé značky nabízejí lepidla s příliš nízkými hladinami formaldehydu pro laboratorní test k detekci nebo stopování množství pod maximem, které FDA doporučuje pro kosmetiku. Mnoho lepidel je určeno speciálně pro citlivé klienty.

Hledejte značky, které tyto informace otevřeně sdílejí."Nejsem tady, abych lidem vymlouval, aby si nechali prodlužovat řasy.