Uncategorized

Wybieraj aromatyczne składniki, które również pysznie pachną.

Wybieraj aromatyczne składniki, które również pysznie pachną.

Rozpocznij „Em młody”

Stawanie się zdrowym dorosłym zaczyna się od bycia zdrowym dzieckiem. Wiele przewlekłych chorób wieku dorosłego ma swój początek w dzieciństwie, jak np. osteoporoza. Istnieją również choroby wieku dziecięcego, którym można zapobiegać poprzez odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, takie jak cukrzyca, otyłość, wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi.

Dla dzieci zalecana jest godzina aktywności fizycznej dziennie, a czas przed ekranem powinien być ograniczony do dwóch godzin dziennie. Wysportowane dzieci nie tylko unikają problemów zdrowotnych, ale także lepiej radzą sobie w testach wydolnościowych, mają więcej pewności siebie i mniej niepokoju.

Mama i tata są najlepszymi motywatorami

Jako rodzic Twoje dzieci szukają u Ciebie przykładów, jak rozmawiać, ubierać się, zachowywać i prowadzić aktywne lub nieaktywne fizycznie życie. Daj dobry przykład swoim dzieciom. Zamiast oglądać telewizję, wsiadaj na rower, bieżnię lub trampolinę.

Pomóż swoim dzieciom budować siłę i wytrzymałość dzięki pompkom i podciąganiu. Siłownie w dżungli są świetne, ponieważ dzieci wykorzystują własną masę ciała – i są zabawne!

Upewnij się, że dzieci mają odpowiedni sprzęt ochronny, taki jak kaski i nakolanniki. Upewnij się również, że sprzęt sportowy, którego używają, ma dla nich odpowiedni rozmiar. Mięśnie dzieci mogą być napięte i podatne na kontuzje podczas gwałtownego wzrostu, który występuje w wieku podstawowym, więc pamiętaj, aby włączyć rozciąganie do swoich zajęć fitness.

Skoncentruj się na zabawie i pozytywności – unikaj rywalizacji, dyscypliny i zakłopotania. Chwal swoje dzieci za to, że próbowały. Zachęcaj ich do zainteresowania sportem i innymi zajęciami, które pomogą im przejąć kontrolę nad ich sprawnością fizyczną.

To naprawdę zależy od Ciebie

Nie wystarczy powiedzieć dzieciom, że bycie aktywnym jest zabawą – trzeba im to pokazać. Zabierz swoje dzieci na wędrówki, jazdę na rowerze, taniec, zjeżdżanie na sankach, pływanie i jazdę na rolkach. Pomiń linę lub strzelaj nimi do koszy. Zaplanuj wycieczki, które obejmują spacery, takie jak wycieczka do zoo, ścieżka przyrodnicza, a nawet centrum handlowe. Pamiętaj, jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były zdrowymi, szczęśliwymi nastolatkami i dorosłymi, możesz coś z tym zrobić!

DODATKOWE ZASOBY

 

Amerykańska Rada ds. Ćwiczeń

Ruszajmy

PBS

Podgląd PDF

Korzyści płynące z ćwiczeń są dobrze zbadane i dobrze udokumentowane. Niestety nie zawsze tak jest w przypadku reklam sprzętu do ćwiczeń.

Niektórzy reklamodawcy twierdzą – bez dowodów – że ich produkty do ćwiczeń oferują szybki i łatwy sposób na ukształtowanie sylwetki, utrzymanie formy i schudnięcie. Prawda jest taka, że ​​nie ma czegoś takiego jak bez pracy, bez potu, aby uzyskać zdrowe, stonowane ciało.

Czerpanie korzyści z ćwiczeń wymaga wykonywania pracy.

Zanim przejdziesz do kolejnej mody na fitness w domu, Federalna Komisja Handlu (FTC) oferuje następujące porady: Kieruj się zdrowym rozsądkiem i uważnie oceniaj treści reklamowe produktów do ćwiczeń.

Ocena roszczeń

Przeczytaj krytycznie oświadczenia dotyczące wydajności. Bądź nieufny wobec tych, którzy twierdzą, że sprzęt lub urządzenie może:

Zapewnij łatwe lub bezwysiłkowe rezultaty lub spalaj nadmierne kalorie. Twierdzenia mogą być prawdziwe w przypadku sportowców w najlepszej kondycji fizycznej, ale nie w przypadku większości ludzi.Pomóż spalić więcej kalorii lub schudnąć szybciej niż inne rodzaje sprzętu. Ogólnie rzecz biorąc, sprzęt do ćwiczeń, który działa na całe ciało lub jego główne części, prawdopodobnie pomaga spalić więcej kalorii niż urządzenia, które działają na jedną część ciała. A im więcej używasz sprzętu, tym więcej kalorii spalisz.Pomóż „zredukować plamy” — na przykład pomóż przyciąć biodra lub zgubić przysłowiową „konę zapasową”. Wzmacnianie i odchudzanie w jednym konkretnym obszarze ciała wymaga regularnych ćwiczeń, które działają na całe ciało.Zawsze czytaj drobnym drukiem. Reklamowane wyniki mogą opierać się nie tylko na użytkowaniu maszyny; mogą również opierać się na ograniczeniu kalorii. Drobny druk może to wyjaśnić.

Bądź sceptyczny wobec referencji lub zdjęć „zadowolonych” klientów przed i po. Ich doświadczenia mogą nie być typowe: tylko dlatego, że jedna osoba odniosła sukces ze sprzętem, nie oznacza to, że ty też. Jeśli chodzi o te popularne adnotacje celebrytów, one również nie są dowodem na to, że sprzęt będzie działał zgodnie z twierdzeniami.

Znalezienie odpowiedniego sprzętu

Po dokonaniu oceny reklamowanych twierdzeń — ale przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie — zastanów się nad następującymi pytaniami:

Czy sprzęt pomoże Ci osiągnąć upragniony cel, niezależnie od tego, czy będzie to budowanie siły, zwiększanie elastyczności, poprawa wytrzymałości lub poprawa zdrowia?Czy będziesz trzymać się programu? Zanim kupisz, udowodnij sobie, że jesteś gotowy działać zgodnie ze swoimi dobrymi intencjami.Aby pomóc Ci wybrać najlepszy sprzęt do swoich potrzeb, sprawdź magazyny konsumenckie i fitnessowe, które oceniają sprzęt do ćwiczeń. Następnie przetestuj różne elementy wyposażenia w lokalnej siłowni, centrum rekreacji lub u sprzedawcy, aby znaleźć maszynę lub urządzenie, które będzie dla Ciebie wygodne.Nie daj się zwieść firmom, które reklamują „trzy łatwe płatności” lub „tylko 49,95 USD miesięcznie”. Reklamowana cena może nie obejmować opłat za wysyłkę i obsługę, podatku od sprzedaży oraz opłat za dostawę i konfigurację. Zapytaj o wszystkie koszty, zanim sfinalizujesz transakcję.Uzyskaj szczegółowe informacje na temat gwarancji, gwarancji i zasad zwrotów: „30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy” może nie brzmieć tak dobrze, jeśli ponosisz odpowiedzialność za uiszczenie dużej opłaty za zwrot nieporęcznego sprzętu.Zapoznaj się z usługami obsługi klienta i wsparcia firmy. Zadzwoń pod reklamowany bezpłatny numer, aby dowiedzieć się, jak łatwo jest dotrzeć do przedstawiciela firmy i jak bardzo jest on pomocny.

Możesz kupić bardzo dużo sprzętu do ćwiczeń ze sklepu z używanymi rzeczami, komisu, wyprzedaży na podwórku lub ogłoszeń drobnych. Kupuj mądrze: Przedmioty kupione z drugiej ręki zwykle nie podlegają zwrotowi i nie są objęte gwarancją, jaką ma nowy sprzęt.

Używany lub nowy sprzęt do ćwiczeń w domu może być świetnym sposobem na poprawę kondycji — ale tylko wtedy, gdy używasz go regularnie. Nie daj się zwieść twierdzeniom o szybkich, łatwych i bezwysiłkowych rezultatach: nie ma czegoś takiego jak bez pracy, bez potu, aby uzyskać stonowane ciało.

Dodatkowy zasób

Federalna Komisja Handlu, Biuro Ochrony Konsumentów, Biuro Edukacji Konsumentów i Biznesu — Unikanie zgiełku mięśni: Wskazówki dotyczące kupowania sprzętu do ćwiczeń: http://www.consumer.ftc.gov/articles/0051-tips-buying-exercise-equipment Federalna Komisja Handlu działa na rzecz konsumentów, aby zapobiegać nieuczciwym, zwodniczym i nieuczciwym praktykom biznesowym na rynku oraz dostarczać informacje, które pomogą konsumentom je wykryć, zatrzymać i uniknąć. Aby złożyć skargę lub uzyskać bezpłatne informacje na różne tematy konsumenckie, zadzwoń pod bezpłatny numer 1-877-FTC-HELP, lub skorzystaj z formularza skargi na stronie www.ftc.gov.

FTC wprowadza skargi dotyczące Internetu, telemarketingu, kradzieży tożsamości i innych oszustw do Consumer Sentinel, bezpiecznej bazy danych online dostępnej dla setek organów ścigania cywilnego i karnego w USA i za granicą.

Podgląd PDF

206 kości, z których składa się szkielet, pełni wiele ról — zapewnia strukturę, chroni narządy, łączy się z mięśniami i przechowuje wapń. Podczas gdy twoje pierwsze 30 lat życia to najlepszy czas na budowanie kości, to, co robisz w wieku dorosłym, pozwoli ci zachować siłę kości w miarę starzenia się.

Kość jest fascynująca. To aktywna tkanka, która nieustannie się zmienia — rozpada się i odbudowuje. Komórki zwane osteoklastami są odpowiedzialne za rozbijanie kości, podczas gdy osteoblasty odpowiadają za jej odbudowę. W dzieciństwie i okresie dojrzewania kość buduje się szybciej niż się rozpada, ale po 30. roku życia budowanie spowalnia, podczas gdy rozpad trwa. Jeśli nie zadbamy o nasze kości i nie produktopinie.top zrobimy tego, co konieczne, aby chronić ich siłę, mogą one stać się słabe, stan znany jako osteopenia, który może dalej słabnąć i stać się porowaty. Nazywa się to osteoporozą. Słabe kości są bardzo podatne na złamania i złamania. Nierzadko spotyka się kogoś w wieku 70 lub 80 lat, który upadł i złamał biodro lub nadgarstek. Te przypadki są zwykle spowodowane osteoporozą, a często nawet o tym nie wiedzą.

Co jest potrzebne do zbudowania mocnych kości? Twoja pierwsza myśl może dotyczyć przyjmowania większej ilości wapnia, ponieważ uczono nas, że jest to podstawowy minerał kości. Chociaż to prawda, kości do prawidłowego uformowania wymagają wielu witamin i minerałów. Oprócz wapnia tworzenie kości zależy od wystarczającego spożycia witamin D i K, magnezu, fosforu, manganu, miedzi, boru i kwasów tłuszczowych omega-3. Witamina D jest odpowiedzialna za odprowadzanie wapnia zawartego w diecie z jelit do krwiobiegu, gdzie witamina K2 pomaga mu wiązać się z kością.

ŻYWNOŚĆ KOSTNAJĄCA

Jogurt. 

Tylko jedna filiżanka jogurtu dostarcza od 300 do 400 mg wapnia budującego kości.

Produkty fermentowane (kapusta kiszona, miso, natto).

Fermentowana żywność jest dobrze znana z tego, że jest bogatym źródłem probiotyków, jest również bogata w witaminę K2, która jest formą witaminy K, która jest odpowiedzialna za odkładanie wapnia w kościach.

Szpinak.

Szpinak jest doskonałym źródłem witaminy K1, witaminy rozpuszczalnej w tłuszczach, która wspomaga organizm w procesie budowy kości. Witamina K również odgrywa rolę w krzepnięciu, więc jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew, porozmawiaj o zwiększeniu spożycia pokarmów bogatych w witaminę K z lekarzem.

Dziki (alaskański) łosoś.

Dziki łosoś jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które zmniejszają stany zapalne powodujące rozpad kości. Ponadto jest doskonałym źródłem witaminy D, magnezu i fosforu.

Orzechy włoskie.

Orzechy włoskie są dobrym źródłem zarówno manganu, minerału ważnego w tworzeniu składników tkanki łącznej kości, jak i kwasu tłuszczowego omega-3 ALA.

Awokado.

Awokado jest dobrym źródłem boru, który wspomaga produkcję hormonów wspierających kości, estrogenu, testosteronu i DHEA, i może wspierać wchłanianie wapnia.

Ziarenka sezamu.

Nasiona sezamu są doskonałym źródłem miedzi, która jest niezbędna do mineralizacji kości.

Nasiona dyni.

Jedna uncja nasion dyni zapewnia jedną trzecią dziennego zapotrzebowania na fosfor, minerał niezbędny do tworzenia kości.

INNE CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ZDROWIE KOŚCI

Dobre spożycie składników odżywczych jest niezbędne do tworzenia i utrzymywania mocnych kości. Ale inne czynniki również wpływają na zdrowie kości, a zwracanie na nie uwagi jest równie ważne, choć często pomijane.

Ćwiczenia, zwłaszcza ćwiczenia z obciążeniem, takie jak chodzenie, bieganie i trening siłowy, obciążają kości, co z kolei zwiększa produkcję osteoblastów i tworzenie się kości.

Palenie osłabia kości i zwiększa ryzyko osteoporozy.

Zmienne poziomy hormonów wpływają na zdrowie kości. Gdy kobieta się starzeje, produkcja estrogenu spada aż do menopauzy, kiedy to całkowicie ustaje. Estrogen jest ważny dla mocnych kości, więc związany z wiekiem spadek produkcji estrogenu powoduje osłabienie kości i zwiększa ryzyko osteoporozy.

Pochodzenie etniczne — kobiety rasy białej rasy azjatyckiej lub latynoski/latynoski są bardziej narażone na osłabienie kości.

Kobiety o drobnych kościach są bardziej narażone na osteoporozę.

Najlepsza forma witaminy D pochodzi z ekspozycji na światło słoneczne. Zaleca się, aby ludzie codziennie korzystali z co najmniej 10 minut światła słonecznego (bez filtrów przeciwsłonecznych), aby wytworzyć odpowiednią ilość witaminy D. Jednak w miesiącach zimowych wiele osób nie jest wystawionych na wystarczająco dużo światła słonecznego. Zaleca się zmierzenie poziomu witaminy D (25, test OHD), w celu osiągnięcia poziomu we krwi powyżej 50. Jeśli poziom jest niski i nie jesteś w stanie uzyskać wystarczającej ilości światła słonecznego, zaleca się przyjmowanie witaminy Dodatek D3. Przed uzupełnieniem diety skonsultuj się z dyplomowanym dietetykiem lub lekarzem.

DOLNA LINIA

Nigdy nie jest za późno na wzmocnienie kości. Spożywanie diety bogatej w pokarmy budujące kości, takie jak jogurt, warzywa, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona, dostarczy niezbędnych witamin i minerałów do budowy kości. Ponadto codzienne wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem również wzmocni twoje kości. Jeśli masz wiele czynników ryzyka osteoporozy, porozmawiaj ze swoim lekarzem o wykonaniu testu gęstości kości (DEXA) w celu określenia stanu zdrowia Twoich kości i opracowania planu zmniejszenia ryzyka osteoporozy.

Wskazówki, jak sprawić, by zdrowe posiłki były bardziej atrakcyjne

Pamiętaj, aby do każdego posiłku dołączyć co najmniej jedno jedzenie, które lubi Twój wybredny konsument. W ten sposób nie musisz się martwić, że odmówi zjedzenia wszystkiego. Będzie szczęśliwy i możesz uniknąć nieprzyjemnych bitew podczas posiłków. Jednak nie wahaj się dodać nowy świeży składnik do starego ulubionego składnika, aby spróbować pomóc dziecku w bardziej otwartym umyśle. Na przykład dodaj brokuły i tuńczyka w puszce do makaronu i sera lub pomidorów i szpinaku do grillowanych kanapek z serem.Spraw, aby wyglądało dobrze. Jeśli Twój posiłek wygląda atrakcyjnie i zachęcająco, jest bardziej prawdopodobne, że członkowie rodziny chętnie go spróbują.Dopraw to. Stwórz arcydzieło kultury, mieszając kilka specjalnych przypraw. Na przykład stwórz włoski smak z czosnkiem, bazylią, pietruszką i oregano lub meksykański smak z kminkiem, cebulą, oregano i kolendrą.Wybieraj aromatyczne składniki, które również pysznie pachną. Cebula, czosnek, większość ziół i przypraw tworzą apetyczny aromat, który z pewnością zachęci dzieci do spróbowania jedzenia.

Natalie Digate Muth, MD, MPH, RD i Przepisy Mary Saph Tanaka, MD, MS

Rodzice podzielają wiele obaw dotyczących nawyków żywieniowych ich dzieci; trzy największe istoty nie jedzą wystarczającej ilości owoców i warzyw, wybredne jedzenie i zbyt dużo niezdrowego jedzenia1. Podczas gdy większość wie, że idealny plan żywieniowy jest bogaty w owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste oraz ubogi w cukier i sól, nakłonienie dziecka do spożywania tak bogatej w składniki odżywcze diety jest ogromnym przedsięwzięciem dla każdego.

Posiłki powinny być przyjemnym doświadczeniem rodzinnym, ale zbyt często stają się przerażającą walką o jedzenie z mamami i tatusiami narzucającymi zdrową żywność dzieciom, które rażąco odmawiają. Badania pokazują, że najważniejszym predyktorem tego, czy dziecko zje jedzenie, jest to, czy będzie ono dobrze smakowało2. Ale przy napiętych harmonogramach, pracach i pracach domowych do zrównoważenia sukces jest często mierzony przez posiłek z asortymentem żywności, który trafia nawet na stół, niezależnie od tego, czy jest zdrowy, czy smaczny.

Dobrą wiadomością jest to, że zdrowe, zbilansowane i niedrogie posiłki, które dzieci pokochają, są możliwe dzięki zaledwie kilku podstawowym wskazówkom kulinarnym.

Najpierw przygotuj się. Zrób to, całkowicie czyszcząc spiżarnię i lodówkę i zaczynając od nowa. Gwarantuje to, że masz pod ręką świeże składniki i jedzenie, które faktycznie zostaną zjedzone, i doskonale znasz arsenał składników, które masz na wyciągnięcie ręki

Następnie postępuj zgodnie z przepisem. Na początku polegaj na wysokiej jakości książkach kucharskich i przepisach. Na początek wybierz podstawowe przepisy z zaledwie kilkoma składnikami. Gdy poczujesz się komfortowo, bądź kreatywny. Spróbuj zastąpić składniki i poeksperymentować z przyprawami i ziołami. Na przykład zamiast mielonej wołowiny na wieczór taco spróbuj upiec mahi-mahi z kminkiem i cytryną, aby uzyskać lżejszą, zdrowszą i bardziej odważną wersję. Lub spróbuj użyć cienko pokrojonego bakłażana i cukinii jako substytutu makaronu w swoim ulubionym przepisie na lasagne.

Na koniec pamiętaj, że czas jest wszystkim. Temperatura, konsystencja i ogólny smak jedzenia zależą w dużej mierze od czasu. Upewnij się, że podajesz gorące potrawy gorące i zimne potrawy zimne. Warzywa ugotuj na parze do momentu, w którym nadal będą chrupiące i nie będą rozmokłe.